Akcja ratownicza w bloku na płockim osiedlu – podejrzenie ulatniania się gazu

W poniedziałkowe popołudnie na płockim osiedlu Wielka Płyta, konkretnie w budynku znajdującym się pod adresem ul. Łukasiewicza 26, doszło do sytuacji, która wymagała interwencji służb ratowniczych. Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy oraz policjanci, a także przysłano karetkę pogotowia.

Budynek, w którym doszło do interwencji, to czteropiętrowy blok mieszkalny usytuowany w pobliżu III Liceum Ogólnokształcącego. Od dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej dowiedzieliśmy się, że otrzymali powiadomienie o sytuacji o godzinie 13:26 i natychmiast udali się na miejsce akcji.

Ustalono, że prawdopodobnym źródłem zagrożenia był gaz, który mógł ulatniać się w mieszkaniu jednej ze starszych mieszkanek. Szczegółowe okoliczności incydentu nie są jeszcze znane, ale można przypuszczać, że gaz mógł zostać przypadkowo odkręcony. Najistotniejsze jest jednak, że starsza kobieta była przytomna w chwili przybycia służb. Została jednak na wszelki wypadek zabrana karetką do szpitala, gdzie przebywa pod obserwacją.

Strażacy odpowiedzialni byli za sprawdzenie, czy gaz nadal się ulatnia oraz za przewietrzenie mieszkania, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom budynku.