Rozpoczęcie prac drogowych w okolicach Sądu Rejonowego w Płocku zaplanowane na ten rok

Chociaż powalający swoją majestatycznością nowy budynek Sądu Rejonowego w Płocku, to jednak ulice prowadzące do niego pozostawiają wiele do życzenia. Niemniej, płocki ratusz zapewnia, że sytuacja ta niebawem ulegnie zmianie. Prace remontowe na ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej oraz na przyległej do niej ul. Maneżowej mają rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku.

Hubert Woźniak, przedstawiciel biura prasowego ratusza, wyjaśnia, że prace remontowe na obydwu ulicach będą praktycznie równoznaczne z ich budową od podstaw. W ramach tych działań powstaną: nowa nawierzchnia, kanalizacja deszczowa, chodnik oraz modernistyczne oświetlenie bazujące na energooszczędnych technologiach.

Z planów wynika, że ul. 8 Pułku Artylerii Lekkiej zostanie poddana renowacji na odcinku 200 metrów. W przypadku ul. Maneżowej natomiast remont będzie obejmować odcinek dłuższy o 100 metrów. Miasto zarezerwowało na ten cel łącznie 5 mln zł w swoim planie finansowym.

Artur Zieliński, zastępca prezydenta Płocka ds. rozwoju i inwestycji, informuje, że w tym roku planowane jest wydanie 2 mln zł na ten cel, a w przyszłym roku – kolejne 3 mln zł. Wybór wykonawcy ma zostać dokonany po ogłoszeniu przetargu planowanego na przełom czerwca i lipca bieżącego roku. Zieliński dodaje także, że zakończenie wszystkich robót planowane jest na przyszły rok.