Potężne inwestycje infrastrukturalne na horyzoncie – miliony złotych na odnowę mostu i dróg dojazdowych

Wspaniałe wiadomości dla mieszkańców Powiatu sierpeckiego. Ministerstwo Infrastruktury zdecydowało o udzieleniu finansowego wsparcia na remont mostu znajdującego się w Malanowie, który leży pod administracją gminy Mochowo. Projekt obejmuje również modernizację powiązanej z mostem drogi powiatowej.

Malanowo jest spokojną miejscowością usytuowaną jedynie 30 km od Płocka i 15 km od Sierpca. Droga, o której mowa to numer 3715W Ligowo – Mochowo, stanowiąca arterię prowadzącą do ważnego obiektu inżynieryjnego – mostu.

Jak donosi Starostwo Powiatowe w Sierpcu, dofinansowanie zostało przyznane w imponującej kwocie 9 900 000 zł. Ta suma zostanie przeznaczona na znaczące prace remontowe i modernizacyjne.

Plan prac zakłada rekonstrukcję dwóch fragmentów drogi w okolicach Malanowa Stare (180 m) oraz Mochowa Parcele (800 m). W wyniku prac powstanie jezdnia bitumiczna o szerokości 6 metrów i chodnik o szerokości 2,30 metra na odcinku prawie 400 metrów w Mochowie Parcelach.

Starostwo Powiatowe w Sierpcu zaznacza, że prace obejmą także zapewnienie odpowiedniego systemu odwodnienia za pomocą kanalizacji deszczowej i częściowej renowacji rowów przydrożnych. Wszystkie te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa zarówno uczestników ruchu drogowego, jak i mieszkańców regionu.