Kolejne inwestycje drogowe w powiecie płockim zakończone pomyślnie i oddane do użytku

Zamknięty został kolejny rozdział inwestycji drogowych na terenie powiatu płockiego. Starosta płocki, Sylwester Ziemkiewicz, wyraził radość z finalizacji projektów, które były niesamowicie oczekiwane zarówno przez samorząd, jak i lokalnych mieszkańców.

Dwie kluczowe inwestycje doprowadzono do końca. Pierwsza z nich to rozbudowa skrzyżowania znajdującego się w Woźnikach, które administracyjnie należy do gminy Radzanowo.

Starosta płocki podkreślił ogromną rolę, jaką odgrywała ta inwestycja dla poprawy bezpieczeństwa. Miejsce to było niebezpiecznym punktem drogowym, gdzie następowało wiele wypadków i kolizji.

– Cieszę się, że wprowadzone rozwiązania znacznie podniosą poziom bezpieczeństwa w tym miejscu. Koszt tej inwestycji wyniósł niemal 2 miliony złotych – powiedział Ziemkiewicz.

Prace budowlane zakończyły się również na pierwszym etapie rozbudowy drogi powiatowej w Wilkanowie, należącego do gminy Mała Wieś. Wyremontowany odcinek drogi prowadzi od skrzyżowania w Wilkanowie do kościoła w Orszymowie. Starosta podkreślił: – To była wymagająca praca, ale mieszkańcy niecierpliwie czekali na ten remont. Wartość tej inwestycji przekroczyła 2,3 miliona złotych.

Powiat płocki otrzymał finansowe wsparcie na realizację obu zadań – ponad 2,5 miliona złotych pochodziło z Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego.