Kolizja miejskiego autobusu z łosiem w Płocku – komunikat o utrudnieniach

W poniedziałkowe popołudnie zostało zgłoszone niecodzienne zdarzenie drogowe na terenie Płocka. Doszło do zderzenia autobusu publicznego transportu z łosiem, który niespodziewanie wtargnął na jezdnię. Wypadku dokładnie opisywane jest przez służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa publicznego w mieście.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Płocku, reprezentowana przez oficera prasowego, podkomisarz Monikę Jakubowską, wyniki wstępnych dochodzeń sugerują, że to właśnie łoś nagle znalazł się na drodze, wpadając pod koła nadjeżdżającego autobusu. Na szczęście strony ludzkie kolizji – zarówno kierowca jak i wszyscy pasażerowie – wydają się być bez szwanku po tym niefortunnym zdarzeniu.

Niestety, dla samego łosia incydent okazał się śmiertelny. Obecnie na miejscu zdarzenia znajdują się odpowiednie służby, które pracują nad usunięciem skutków kolizji. Ruch drogowy jest utrudniony i odbywa się wahadłowo. Przewiduje się, że normalne warunki na drodze zostaną przywrócone około godziny 17:00.