Tragiczne zdarzenie na drodze krajowej nr 62 koło Płocka: czołowe zderzenie dwóch pojazdów

Wczorajsze popołudnie zaowocowało dramatycznym wypadkiem na terenie gminy Bodzanów, w miejscowości Cieśle. Około godziny 16:00 na drodze krajowej numer 62 doszło do tragicznego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: osobowy oraz ciężarowy. Zderzenie miało charakter czołowy, co skutkowało poważnymi konsekwencjami.

Policjanci badający miejsce zdarzenia ustalili wstępnie, że 31-letnia kobieta kierująca samochodem marki Renault mogła być sprawcą tego zdarzenia. Z nieznanych jeszcze przyczyn, kierująca renaultem prawdopodobnie zjechała na pas ruchu przeznaczony dla nadjeżdżających pojazdów i uderzyła czołowo w ciężarówkę Scania, którą prowadziła 24-latka. W wyniku tego tragicznego zderzenia, kierująca autem osobowym została przetransportowana do szpitala.

Jak potwierdziła sierżant sztabowy Monika Jakubowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku, obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe w chwili, gdy doszło do wypadku.

Z powodu zderzenia droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Policjanci rekomendują kierowcom wybór alternatywnej trasy, polegającej na objeździe przez miejscowości Cieśle oraz Nowe Miszewo. Ustalono, że utrudnienia na drodze mogą potrwać do godziny 19:00.