Apel strażaków: Ostrzeżenie przed zagrożeniem pożarowym w lasach blisko Płocka

W związku z narastającym zagrożeniem pożarowym w lasach na terenie całego kraju, strażacy wydają publiczne ostrzeżenia. W ciągu minionego dnia doszło do dwóch takich incydentów w bliskim sąsiedztwie Płocka. Służby apelują do ludności o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania w lasach.

Dwa wspomniane incydenty miały miejsce we środę, 15 maja. Pierwszy z nich został zauważony około godziny 16:00 w gminie Brudzeń Duży.

– Został wydany rozkaz dla naszej jednostki ze stanowiska kierowania komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, aby udać się do miejscowości Karwosieki-Cholewice na miejsce pożaru – informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siecieniu.

Zgodnie z relacjami, zaangażowane były dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Płocka, dwa pojazdy Ochotniczej Straży Pożarnej Sikórz oraz po jednym z Ochotniczej Straży Pożarnej Bądkowo Kościelne i Ochotniczej Straży Pożarnej Siecień.

O godzinie 18:00 ponownie zabrzmiał alarm strażacki. – Tym razem nasze zastępy zostały wezwane przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku na pożar lasu w miejscowości Robertowo (gmina Brudzeń Duży). Tutaj warto zaznaczyć, że dzięki szybkiej reakcji lokalnej społeczności udało się zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia – informują ochotnicy z Siecenia.

Zgodnie z nadesłanymi danymi, w akcji udział brały dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej Sikórz, dwa pojazdy Ochotniczej Straży Pożarnej Siecień oraz po jednym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Płock i Ochotniczej Straży Pożarnej Bądkowo Kościelne.

– Jeśli dostrzegasz pożar, natychmiast podejmij działania! Zachowaj szczególną ostrożność podczas przebywania w lesie. W przypadku zauważenia pożaru niezbędne jest natychmiastowe powiadomienie odpowiednich służb, korzystając z numeru alarmowego 112 – apelują strażacy.