Kamienica w centrum Płocka przekształcona w "Mieszkania na start" za ponad 16 milionów złotych

W historycznym sercu miasta, przy ulicy Grodzkiej 8, zostało niedawno oddanych do użytku kolejnych 31 lokali w ramach projektu „Mieszkania na start”. Kamienica, która przeszła gruntowną przebudowę o wartości przekraczającej 16 milionów złotych, jest obecnie domem dla tych, którzy szukają swego startu w dorosłe życie.

Artykuł autorstwa Michała Wiśniewskiego opublikowany został w piątek, 17 maja 2024 roku o godzinie 16:58. Zgodnie z jego relacją, od momentu wprowadzenia programu „Mieszkanie na start” w Płocku w 2016 roku, liczba mieszkań dostępnych w ramach tego projektu wzrosła znacznie i obejmuje już kilkanaście budynków na terenie całego miasta, z dominacją rejonu centralnego i Podolszyc.

Zasady działania programu są klarowne. Stworzony z myślą o młodych ludziach, którzy chcą rozwijać swoją przyszłość w Płocku, ale nie są w stanie nabyć własnego mieszkania, oferuje najem na okres pięciu lat z opcją przedłużenia o kolejne pięć lat. Aby skorzystać z tej oferty, należy spełniać pewne kryteria dochodowe i punktowe, które biorą pod uwagę takie czynniki jak poziom wykształcenia, prowadzenie własnej działalności gospodarczej czy stałe zamieszkanie w Płocku.

Kolejna inwestycja w ramach programu to przebudowa kamienicy przy ul. Grodzkiej 8, która przyniosła nam kolejnych 31 mieszkań o powierzchni od 25 do 65 metrów kwadratowych, a także trzy lokale usługowe. Koszt całkowity inwestycji wyniósł ponad 16 milionów złotych, z czego 12,2 miliona złotych pochodziło z dofinansowania Banku Gospodarstwa Krajowego. Prezydent Andrzej Nowakowski na zakończenie uroczystości życzył nowym lokatorom, aby „dobrze się mieszkało na starówce”.