Rusza 8. edycja akcji "Drzewa Młodych Płocczan" upamiętniająca narodziny dzieci

Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, zaprasza kolejny raz do udziału w inicjatywie związanej z sadzeniem drzew. Jest to już ósma edycja akcji „Drzewa Młodych Płocczan”, w ramach której rodzice mają możliwość upamiętnienia narodzin swojego dziecka poprzez posadzenie drzewa. Jak podkreśla prezydent, do chwili obecnej ponad 200 najmłodszych mieszkańców miasta ma już „swoje” drzewo.

Akcja jest otwarta dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców Płocka, których potomstwo przyszło na świat pomiędzy 1 czerwca 2023 a 1 czerwca 2024. Sadzenie drzew będzie miało miejsce jesienią bieżącego roku oraz wiosną przyszłego roku.

Tym razem nowe drzewa pojawią się na osiedlach Miodowa, Podolszyce Południe i Podolszyce Północ. Rodzice będą mieli możliwość umieszczenia przy każdym posadzonym drzewie tabliczki z indywidualnym napisem, jak na przykład imię i data narodzin dziecka. Wszystkie koszty związane z zakupem drzew i pamiątkowych tabliczek pokrywa gmina, a udział w akcji jest całkowicie bezpłatny.

Chętni do udziału w akcji „Drzewa Młodych Płocczan” powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularz będzie dostępny do 1 września 2024 roku. Szczegółowy regulamin akcji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej projektu.