Kolejne światła na Piłsudskiego. Nowa sygnalizacja świetlna ma pojawić się przy Podchorążych

Od kilku tygodni trwają plany Miejskiego Zarządu Dróg dotyczące instalacji nowej sygnalizacji świetlnej na jednej z najbardziej ruchliwych arterii miasta, alei Piłsudskiego. Planowane jest postawienie jej w miejscu, gdzie droga krzyżuje się z ulicą Podchorążych.

MZD 11 czerwca ogłosiło przetarg na „budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego w obrębie ul. Podchorążych w Płocku”. Do 26 czerwca, kiedy to nastąpiło otwarcie zgłoszeń, wpłynęły cztery oferty, jednak tylko jedna spełniała wszystkie kryteria. Zaprojektowany budżet na realizację tego zadania wynosi 250 tys. złotych.

Gdy MZD podejmie decyzję o wyborze wykonawcy, ten będzie miał trzy miesiące na ukończenie prac. Planowana sygnalizacja ma zostać zamontowana na łukowych trójmetrowych masztach i ma być wyposażona w sekundniki.

Nowa sygnalizacja ma zawierać również sensoryczne przyciski oraz kamery do wideodetekcji. Dzięki tym urządzeniom możliwe będzie monitorowanie przestrzegania zasad ruchu drogowego przez kierowców, co znacznie poprawi bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.