Nowoczesna Stołówka i Kuchnia w Zespole Szkół nr 1 – Inwestycja Roku

Właśnie rozpoczęto gruntowną modernizację bloku żywieniowego w Zespole Szkół nr 1, położonym na płockim osiedlu Międzytorze. Do końca 2024 roku, zarówno uczniowie jak i pracownicy placówki będą mieli możliwość korzystania z zupełnie odnowionego pomieszczenia obiadowego oraz kuchni wyposażonej w nowoczesny sprzęt.

Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, zaznacza, że wynik prac będzie spełniał najwyższe standardy. Pomieszczenia szkolne zostaną przystosowane do wszelkich wymogów technicznych oraz reguł sanitarnych i przeciwpożarowych. Dodatkowo, poprawie ulegnie funkcjonalność całego obiektu.

Inwestycja zakłada kompletną modernizację bloku żywieniowego w zakresie budowlanym, sanitarnym, wentylacyjnym, gazowym, grzewczym i elektrycznym. Wszystkie pomieszczenia zyskają na użyteczności, a także zostanie tam zamontowana nowa stolarka drzwiowa i okienna. Ponadto, pojawią się sufity podwieszane, glazura i terakota. Na liście zmian znajduje się także nowe oświetlenie i ogrzewanie, a także winda towarowa w bloku żywieniowym.

Zakłada się, że kuchnia zostanie wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia i meble kuchenne wykonane ze stali nierdzewnej. Służyć będą one do przechowywania produktów, ich obróbki oraz wydawania posiłków. Wśród planowanego sprzętu znajdują się m.in. 3 szafy chłodnicze, zamrażarka, piec konwekcyjno-parowy o pojemności 150 litrów, kocioł, taborety grzewcze, szatkownice do warzyw i wielofunkcyjne urządzenia do obróbki mięsa i warzyw, kuchenki, patelnie elektryczne, zmywarki, stoły chłodnicze i robocze, regały magazynowe, naświetlacz do jaj czy wózek transportowy.

Umowa z wykonawcą modernizacji została podpisana dnia 12 czerwca 2024 roku. Prace rozpoczęły się natychmiast po jej podpisaniu. Zakłada ona, że zakończenie inwestycji nastąpi w grudniu tego samego roku. Koszt całkowity tej inwestycji wynosi 3.129.000 złotych brutto i będzie w całości pokryty z budżetu miejskiego Płocka.