Zielony trawnik o każdej porze roku

Zielony trawnik kojarzy nam się tylko z wiosną i latem, ewentualnie jesienią jeszcze można trochę cieszyć tym dobrodziejstwem, jakim jest zielona trawa. Wszyscy przecież wiemy, że rośliny potrzebują słońca, którego brak w miesiącach chłodniejszych. A jednak jest alternatywa dla tak niekorzystnej sytuacji. Rozwiązaniem jest trawa z rolki, którą oferuje dystrybutor sztucznej trawy. Układanie sztucznej trawy to jedyna rzecz, którą trzeba zrobić, aby cieszyć się zielonym trawnikiem przez cały rok. Aha, no i trzeba ją oczywiście zamówić.

Sztuczna murawa bez prac wiosennych w ogrodzie

Tak, syntetyczna murawa wymaga tylko zainwestowania trochę pieniędzy na początek. W dodatku montaż sztucznej trawy jest w pakiecie – dystrybutor sztucznej trawy sam instaluje ją u nas na miejscu. Potem tylko generujemy korzyści. Syntetycznej roślinności nie trzeba podlewać, nie trzeba jej nawozić, nie trzeba pielęgnować jej. Nie trzeba jej kosić. W dodatku nie trzeba prowadzić wiosennych pracy trawnikowych. Trawę można mieć od ręki, od momentu, w którym o niej zamarzymy. To rozwiązanie dla tych, którzy po prostu nie lubią wiosennych prac w ogrodzie. Oraz dla tych, którzy nie przepadają w ogóle za pracami ogrodniczymi. Za to lubią widok zielonego ogrodu i chcą mieć przyjemne, miłe dla oka zagospodarowane otoczenie domu. Fajnym pomysłem na wykorzystanie sztucznej murawy jest boisko, w tym również w prywatnej posesji. Wiele dzieci marzy przecież o miejscu, gdzie mogłyby codziennie grać w piłkę.

Kiedy i gdzie jeszcze można wykorzystać sztuczną murawę?

Sztuczną murawę można wykorzystać nie tylko w miesiącach, ale i w miejscach słabo nasłonecznionych. Wielu z nas ma takie miejsca w ogrodzie, gdzie chcemy mieć ładny trawnik, ale w związku ze słabym nasłonecznieniem brakuje chlorofilu potrzebnego do tego, aby trawa nam rosła. Poza tym trawę z rolki można wykorzystać w restauracjach, miejskich boiskach, prywatnych ogródkach, hotelach i wszędzie tam, gdzie istotna jest strona estetyczna. Murawę z rolki wykorzystuje się również w studiach filmowych, fotograficznych oraz telewizyjnych, ponieważ dobrze wygląda ona na zdjęciach i w kamerze, a poza tym oszczędza koszty produkcji, bo układanie sztucznej trawy to jedyny koszt.

Co oferuje dystrybutor sztucznej trawy – rodzaje traw z rolki

Sztuczna murawa ma jeszcze tę zaletę, że chodzi się na niej wyjątkowo wygodnie. Wiele rodzajów syntetycznej murawy jest bardzo miękkich, w sam raz, kiedy w domu są dzieci. Taką trawą o dużej miękkości jest EPUFLOOR VELVET. To też trawa bardzo wysoka. Natomiast jeśli zależy nam na dobrej cenie oprócz gęstości, wysokości i miękkości, wybierzmy EPUFLOOR PRESTIGE. Bardzo gęstą trawą a jednocześnie miękką jest murawa EPUFLOOR ACTIVE. Dystrybutor sztucznej trawy radzi również, aby dopasować rodzaj murawy do przeznaczenia. Niektóre rodzaje sztucznych traw nie są zbyt wysokie, ale na przykład możemy tego nie oczekiwać.