Działania charytatywne podczas świętowania Dnia Kobiet i Mężczyzn na osiedlu Łukasiewicza w Płocku

Niecodzienna inicjatywa została zorganizowana przez Radę Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza. Zaproponowali mieszkańcom udział w wydarzeniu, które zbiegło się z obchodami Dnia Kobiet i Mężczyzn. To nie była jednak zwykła impreza. Oprócz zabawy, spotkanie miało również charakter dobroczynny – zbierano środki dla małego chłopca cierpiącego na chorobę.

Wszystko rozpoczęło się w sobotę, w murach Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku. Organizatorzy serdecznie zaprosili do udziału osoby z każdej grupy wiekowej, ponieważ celebrowane wydarzenie miało nawiązywać do kontekstu międzypokoleniowego.

Na miejscu odbyły się różnorodne atrakcje. Dla kobiet i małych dziewcząt przygotowano warsztaty kosmetyczne, natomiast mężczyźni i chłopcy mieli okazję rywalizować w sportowych zadaniach. Nie zabrakło także elementów kulturalnych – koncert Gminnej Orkiestry Dętej ze Starej Białej. Maluchy z kolei cieszyły się z dmuchanych zjeżdżalni i zamków.

Podczas tej wyjątkowej imprezy odbyła się również zbiórka funduszy na terapie 3-letniego Brajanka. Chłopiec, będący mieszkańcem osiedla Łukasiewicza, walczy z nowotworem – agresywnym chłonniakiem burkitta IV stopnia.